Strona głównaAktualnościListopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych
images

           Św. Jan Paweł II mówił w listopadzie 2003 roku w rozważaniach na “Anioł Pański”,:“Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”.
          Kościół więc nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, którzy byli z danej wspólnoty, a także tych, których wiarę znał jedynie sam Bóg: “Pamiętaj o tych, którzy odeszli z tego świata (…) oraz o wszystkich, których wiarę jedynie Ty znałeś”. I to tutaj właśnie po raz kolejny objawia się to heroiczne wyznanie wiary w miłosierdzie Boże względem zmarłych. To ono jest w stanie uratować także takiego człowieka, który – choć według naszego rozeznania – jest daleki od miłości Bożej, nie ma zamkniętej drogi do życia wiekuistego w “Ojczyźnie Niebieskiej”. Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w modlitwie Kościoła.
W naszej parafii Św. Kingi jedną z form troski o zmarłych są tak zwane wypominki, które u nas występują w dwojakiej formie: WYPOMINKI LISTOPADOWE: Przez cały listopad omadlamy w modlitwie różańcowej zmarłych zapisanych na kartkach wypominkowych o godz. 17.15, oraz WYPOMINKI ROCZNE – gdy zmarłych polecamy we Mszy Świętej przez cały rok, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 18.00

Komentowanie zamknięte.