Strona głównaAktualnościWydarzeniaOdpust 2017 już za nami…
20370406_793671817479840_1773858213_n

Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci naszej patronki Świętej Kingi za nami. Było to wyjątkowe dwudniowe święto parafialne, w ramach którego świętowaliśmy Imieniny Świętej Kingi. W poniedziałek 24 lipca, w czasie uroczystej mszy odpustowej dziękowaliśmy Świętej Kindze za opiekę i prosiliśmy o dalsze wstawiennictwo dla naszej całej wspólnoty parafialnej. Kazanie głosił ksiądz dr Stanisław Koczwara, który przybliżył nam wszystkim osobę i życie Świętej Kingi. Niedziela 23 lipca upłynęła na wspólnej zabawie w ramach Pikniku Parafialnego, zorganizowanego przez członków i sympatyków Stowarzyszenia Świętej Kingi i przez członków kół różańcowych działających w naszej parafii.

Z wielu powodów był to wyjątkowy dzień dla wszystkich naszych parafian i dla tych wszystkich gości, którzy chcieli spędzić tę upalną niedzielę razem z nami. Niezwykłym gościem była Święta Kinga(Aneta Jagieła), która wraz ze swoimi dworkami(Julia i Ola) przybyła na odpust i podarowała parafianom bardzo cenny dar – sól Świętej Kingi, którą każdy mógł zabrać do domu. Mamy nadzieję, że każdy znalazł dla siebie coś ciekawego na Pikniku Parafialnym. Była loteria fantowa dla dzieci i dla dorosłych, grill, kiermasz ciast, pierogów i swojskich wyrobów kulinarnych, Kuferek Babuni pełen ręcznie robionych upominków, stoisko z pięknymi ikonami, objazdowy antykwariat, oraz takie słodkości jak lody, szczypki i wata cukrowa, bez których nie można wyobrazić sobie odpustu. Dziękujemy Konradowi, Łukaszowi i Irkowi za przejażdżki konne(na Malachicie i Ercie) a Bartkowi i Grzegorzowi za przejażdżki wesołym autobusem. Dziękujemy Miłoszowi i jego Budce Kuglarskiej za zabawy z dziećmi i Agnieszce za piękne malowidła na uśmiechniętych twarzyczkach naszych najmłodszych parafian. Piknik odbywał się przy dźwiękach muzyki wykonywanej przez Wiesława Zawadzkiego(akordeon) i Piotra Jankowskiego(gitara) a także spontanicznym śpiewie naszego chóru parafialnego. Po raz pierwszy dzięki Bogdanowi Błaszczukowi ze Wspólnoty Świdnickiej, można było nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Wyjątkowym wydarzeniem w czasie Pikniku Parafialnego była akcja poboru krwi zorganizowana wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świdniku. Bardzo dziękujemy prezesowi Klubu Panu Andrzejowi Słotwińskiemu, za pomoc w zorganizowaniu tej akcji w naszej parafii a poniżej załączamy list z podziękowaniami. Była to bardzo udana akcja, w której wzięło udział blisko 50 osób i pozyskano 9,45 litrów krwi, cennego daru ratującego życie, który możemy traktować jako imieninowy prezent dla Świętej Kingi!

Bardzo dziękujemy sponsorom, którzy wsparli naszą akcję. Serdeczne podziękowania kierujemy do piekarni Sudzik, piekarni Adampol, stowarzyszenia Postis ze Świdnika, hurtowni Forum ze Świdnika, hurtowni Toys z Lublina oraz Solidarności ze Świdnika.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji tego dwudniowego świętowania i tym wszystkim, którzy wraz z nami świętowali Imieniny Naszej Patronki i finansowo wsparli budowę naszego Kościoła.

Księża i członkowie Stowarzyszania Świętej Kingi

Odpust 2017Galeria zdjęć – autor: Jakub Wiącek

Komentowanie zamknięte.