Chór Św. Kingi
Chór powstał w lutym 2009 roku w Parafii Św. Kingi w Świdniku. Pracuje pod dyrekcją organistki Magdaleny Celińskiej. W swoim repertuarze posiada nie tylko formy religijne(pieśni, kolędy, msze), ale również utwory patriotyczne, pieśni ludowe czy utwory muzyki rozrywkowej. Współpracuje często z różnymi zespołami, lokalnie m.in. z męskim chórem Arion, chórem Salve Regis, a także z wykonawcami takimi jak Lubelska Federacja Bardów, Piotr Selim, Maciej Olechnowicz, Dariusz Tokarzewski oraz Bartłomiej Abramowicz. Podczas wspólnego śpiewania wyłonił się zawsze bardzo ciepło przyjmowany i oczekiwany przez publiczność zespół Fraters Band, który tworzą nasi księża w towarzystwie naszych przyjaciół z zespołu Rewelersi.

Chór ma własną sekcję smyczkową (dwoje skrzypiec i wiolonczela). Dużo koncertuje, również poza własną parafią. Występował w Lublinie, Krasnymstawie, Łagiewnikach, Krakowie, na Krzeptówkach.

Chór Świętej Kingi jest laureatem Nagrody Burmistrza Miasta Świdnik w dziedzinie kultury za rok 2010 oraz odznaczenia Amicus Civitatis Świdnik, które otrzymał w grudniu 2014 roku.


Magdalena Celińska

Dyrygentka Magdalena Celińska(laureatka Nagrody Burmistrza w Dziedzinie Kultury, odznaczona krzyżem Amicus Civitatis) została w 2014 roku wybrana przez mieszkańców naszego miasta i uhonorowana tytułem Świdniczanin Roku 2014