„Klasycznie u Świętej Kingi” – Małgorzata Walewska – mezzosopran i Piotr Rachoń- organy.
Już 24.05.2026r o godzinie 19.00 odbędzie się pierwszy koncert z cyklu „Klasycznie u Świętej Kingi”- gościć będziemy jedną z najwybitniejszych polskich śpiewaczek operowych, pierwszą damę polskiej opery – Małgorzatę Walewską zachwycająca potężnym mezzosopranem zarówno w kraju jak i za granicą. Na organach zagra Piotr Rachoń – solista, kameralista, akompaniator chóralny w kraju i zagranicą, stypendysta University of Houston oraz Fundacji Kościuszkowskiej. Zainauguruje on Pierwszy Świdnicki Festiwal Organowy. Wstęp wolny.

