Strona głównaAktualnościKoncertyKantata Świdnicka – po koncercie 27.11.2016
8

Niezwykły koncert poświęcony Bożemu Miłosierdziu odbył się w ostatnią niedzielę (27 listopada 2016r.) w naszej parafii. Koncert ten był dziękczynieniem za osobę Ojca Świętego Jana Pawła II, Orędownika Miłosierdzia. Słuchacze mogli wysłuchać wybranych utworów z Oratorium o Bożym Miłosierdziu, opartym na tekstach Św. Siostry Faustyny oraz premierowego wykonania Kantaty Świdnickiej, której autorem jest znany świdnicki poeta – ksiądz Janusz Kozłowski, natomiast muzykę skomponował Dariusz Tokarzewski, od lat współpracujący ze Stowarzyszeniem Świętej Kingi, które to było pomysłodawcą i organizatorem tego koncertu. W czasie koncertu wystąpił Dariusz Tokarzewski, połączone chóry Canto, Arion i Chór Św. Kingi, mieszkańcy Świdnika, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w naszej parafii, niezawodny zespół Fraters Band oraz zespół świdnickich muzyków pod kier. Piotra Jankowskiego, dzięki którym wszystkie utwory zyskały niepowtarzalną formę.

Koncert Kantata Świdnicka zakończył w sposób symboliczny Rok Miłosierdzia oraz projekt integrujący mieszkańców Świdnika, finansowany przez Urząd Miasta Świdnik. Ważną częścią tego koncertu były rozważania oparte na fragmentach Testamentu i homilii Ojca Świętego oraz tekstów Św. Siostry Faustyny a cały koncert poprowadzili Aneta Jagieła i ks. Łukasz Stasiewicz.

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu i organizację koncertu Kantata Świdnicka. Dziękujemy również sponsorom, którzy wsparli całe przedsięwzięcie. Szczególnie dziękujemy Urzędowi Miasta Świdnik, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Świdniku, Centrum Integracji Społecznej w Świdniku, firmie Remondis Świdnik Sp. z o. o. oraz firmie Ekostyl z Leżajska.

A przede wszystkim bardzo dziękujemy słuchaczom, którzy tak licznie przyszli do naszej Kaplicy, ogrzali ją swoim ciepłem i wsparli budowę Kościoła.

Księża parafii Św. Kingi i członkowie Stowarzyszenia Świętej Kingi


Kantata Świdnicka 27.11.2016Galeria zdjęć – autor: Mariusz Kiryła

Komentowanie zamknięte.