Strona głównaAktualnościKoncertyMuzyczne Wieczory u Św. Kingi – po koncercie 24.04.2016
14

Kolejny Muzyczny Wieczór u Świętej Kingi za nami…
W niedzielę 24.04.2016r. gościliśmy połączone chóry z Poniatowej: Cum Musica oraz Młodzieżowy Chór Carduelis, pod dyrekcją Dagmary Matysik, wraz z zespołami instrumentalnymi.
W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory klasyczne, mi.in. Ave Verum Mozarta, czy Panis Angelicus Franka. Centralną częścią koncertu była jednak prezentacja Mszy Kreolskiej Ariela Ramireza, utworu opartego na motywach ludowych tańców latynoamerykańskich, który został stworzona wkrótce po decyzji Soboru Watykańskiego II, umożliwiającej odprawianie Mszy Św. w języku ojczystym.
Przy akompaniamencie gitar, organów, bębnów wybrzmiały 4 części Mszy: Kyrie, Gloria, Sanctus i Agnus Dei, a całość dopełniły anielskie głosy dwóch solistek – Doroty Niezgody i Agnieszki Ożgi, która wspiera również soprany w naszym chórze.
W finale wystąpił również zespół Fraters Band, bez którego nie wyobrażamy już sobie Muzycznych Wieczorów. Księża zaśpiewali Barkę, której melodia pochodząca z Ameryki Południowej, w aranżacji Rewelersów wybrzmiała jako salsa i świetnie wpasowała się w klimat koncertu.

Kto nie był – niech żałuje…

Msza Kreolska 24.04.2016Galeria zdjęć – autor: Mariusz Kiryła

Komentowanie zamknięte.