Strona głównaAktualnościKoncertyKoncert PZLPiT „Mazowsze” – Muzyczne Wieczory u Św. Kingi
Muzyczne Wieczory u Św. Kingi- Mazowsze

W niedzielę 23 maja 2021r. o godz. 19.00 rozpoczynamy tegoroczną, trzecią już edycję Muzycznych Wieczorów u Św. Kingi koncertem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pod tytułem „Pieśni Ludowe”.

Koncert odbędzie się w budującym się kościele w Parafii pw. Św. Kingi w Świdniku.

Zespół „Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. W repertuarze Zespołu znajdują się opracowania folkloru z 42 regionów Polski.
Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał „Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość Zespołu, który od już od ponad 70 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury.
Koncert  „Pieśni Ludowe” w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, pokazuje bogactwo polskich pieśni ludowych, które na stałe zagościły w repertuarze Zespołu. Do większości z nich muzykę napisał Tadeusz Sygietyński, natomiast Mira Zimińska-Sygietyńska dokonała adaptacji tekstów ludowych.

Dyrygent – Jacek Boniecki
Przygotowanie chóru – Mirosław Ziomek
Soliści, Chór i Orkiestra PZLPiT „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego
mazowsze.waw.pl

Zapraszamy serdecznie!
WSTĘP WOLNY

Koncert zorganizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik

Komentowanie zamknięte.