Strona głównaAktualnościKoncertyRecital Magdy Umer – Muzyczne Wieczory u Św. Kingi 25 lipca 2021r.
magda_umer_recital
Gościem kolejnego Muzycznego Wieczoru tego lata będzie Magda Umer, która wystąpi ze swoim recitalem 25 lipca o godz. 19.00 w budującym się Kościele Św. Kingi w Świdniku.
Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączy muzyki ze słowem, mając w swym repertuarze takie przeboje jak Oczy tej małej, O niebieskim pachnącym groszku, Już szumią kasztany.
Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005) Magda pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu. Tworzy z nich spektakl.
Artystce towarzyszy zespół znakomitych młodych muzyków: Paweł Stankiewicz – gitara, Bartłomiej Krauz – akordeon, Maciej Szczyciński – kontrabas, Piotr Maślanka – perkusja, pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji Wojciecha Borkowskiego.
„Od dawna wiedziałam, że istnieje na świecie stworzenie zielonookie jak Magda Umer. (…) Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności –
zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej skupienie graniczące niemal z hipnozą. Miałam do czynienia z wieloma wykonawcami i wiem, że tego daru nikt inny nie posiadł… Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą” – tak mówiła o artystce Agnieszka Osiecka
Zapraszamy, wstęp wolny
Koncert został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik na rok 2021.

Komentowanie zamknięte.