Strona głównaAktualnościWydarzeniaPo Misterium Męki Pańskiej…
Misterium Pasyjne 13.03.2016

Piąta niedziela Wielkiego Postu (13 marca 2016) nie była zwyczajną niedzielą dla parafii Świętej Kingi. Parafianie oraz wszyscy mieszkańcy Świdnika mieli możliwość uczestniczenia w Drodze Krzyżowej połączonej z Misterium Pasyjnym. W ten sposób nasze miasto dołączyło do wielu innych miejsc w Polsce, w których w okresie Wielkiego Postu odgrywane są Misteria Męki Pańskiej. Warto dodać, że tego typu inicjatywa odbyła się  w naszym mieście i regionie po raz pierwszy!
Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej, do których komentarz przygotował ks. proboszcz Zbigniew Kiszowara, zostały rozbudowane o sceny ukazujące Mękę Chrystusa. W główne postacie, biorące udział w ostatniej drodze Chrystusa,  wcielili się nasi parafianie, jak również nauczyciele i uczniowie świdnickiej szkół ponadgimnazjalnych- Igo LO oraz Zespołu Szkół nr 1.
Profesjonalna gra aktorska została podkreślona przez stroje z epoki, które zostały udostępnione przez nasze parafianki: Helenę Mizierską i Barbarę Hajkowską-Pirek, oraz przez Wspólnotę Świdnicką i grupę rekonstrukcyjną z Lublina. Niezapomniany klimat Misterium został wzmocniony przez śpiew połączonych chórów Arion oraz Świętej Kingi. Nad całością organizacyjną czuwali członkowie Stowarzyszenia Świętej Kingi, działającego przy naszej parafii.

ardzo ważny był udział sponsorów, dzięki którym możliwe było wypożyczenie strojów i przygotowanie elementów scenografii. Za finansowe wsparcie tego wydarzenia bardzo dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Świdniku oraz Przedsiębiorstwu Komunalnemu Pegimek Sp. z o.o., Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej oraz firmie Polski Drób.

Dziękujemy również za przepiękne zdjęcia, których autorami są Zbigniew Kaczan i Mariusz Kiryła.

Mamy nadzieję, że Misterium Pasyjne, którego świadkami byliśmy, stało się dla wielu przeżyciem niezapomnianym i pomocą w zgłębianiu Tajemnicy Męki i Śmierci naszego Zbawiciela. Chcemy również, by podobnie jak organizowane przez nas Muzyczne Wieczory u św. Kingi, czy Kolędowe Ostatki, Misterium stało się wydarzeniem cyklicznym, cieszącym się popularnością wśród mieszkańców naszego miasta.

1Galeria zdjęć

 

Komentowanie zamknięte.